Daimonion vonCave

Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Vracia sa doba na politické vtipy?

Napríklad tento:

Novinár sa pýta Róberta Fica: Pán premiér, môžete prezradiť našim poslucháčom, čo máte najradšej na obed?
Odpoveď: Opýtajte sa pánov z opozície, čo robila bývalá vláda.... atď, atď...

Zlomky | stály odkaz

Komentáre

 1. Bohužiaľ
  asi máš pravdu. Ale radšej by som sa smial na iných. Ak to pôjde týmto smerom ďalej, zase budeme čítať samizdaty, tajne. A to by som už veľmi nerád. Nejde mi do hlavy, kde je tých 50% hlasov za toto, oné. Vie to niekto? Takmer každí s kým sa na túto tému bavím povie, že on nie! Tak kto potom, kto je tých 50% ?
  publikované: 27.10.2008 16:46 | autor: plpko (e-mail, web, autorizovaný)
 2. plpko - žiaľ, poznám
  a dosť. Sú to hlavne ľudia. ktorí chápu štát ako otecka. Robotníci, slovenský vidiek, nezamestnaní, veľa ľudí zo stredu Slovenska. Dôchodcovia.
  publikované: 27.10.2008 17:49 | autor: daimonion (e-mail, web, autorizovaný)
 3. Trošku si rypnem: proletári, roľníci, nezamestnaní, dôchodcovia
  sa stali objektami štátnej regulácie, nie sú to typy pre podnikanie, potrebujú pracovné možnosti, nevedia si ich sami vytvoriť. Ak ich nemajú, čakajú podporu, opať zásah štátu. Nevidím v tom nič nelogické.
  Ak nepríde podpora, máme tu ďaľšiu vlnu ekonom. emigrácie...
  a stále dokola.
  publikované: 27.10.2008 20:27 | autor: cokomilka (e-mail, web, autorizovaný)
 4. Podľa mňa nie
  Odkedy sa tomuto národu ukázali Moyseovci (či ako sa volali),..a urobili vtipné výstupy sami na seba (kam sa hrabe Polnišová),..veľa politikov sa vrátilo (Mečiar, Slota..), aby dokázalo, že vedia robiť politiku aj politické vtipy,..takže podľa niet vtipnejších pre tento národ,..len nám môže byť smutno, že zatiaľ, čo sa smejeme na tých vtipoch, nemyslíme na to, že po smiechu prichádza plač a škrípanie zubov - ešte porozmýšľam, ako by sa to hodilo do evolučnej teórie,..
  mám teplotu, úvodzovky si domysli v mojom texte, malo by tam ich byť viac, pekný večer O_ô
  publikované: 27.10.2008 22:18 | autor: Derechura (e-mail, web, autorizovaný)
 5. cokomilka
  Keby kazdy podnikal a vytvaral pracovne miesta, kto by potom robil? Navyse to slovenske podnikanie je len take krcmove. Zivi sa z penazi, ktore utratia nestastni pracujuci.
  publikované: 28.10.2008 08:30 | autor: sestko (e-mail, web, neautorizovaný)
 6. sestko, nemám na mysli alternatívu že "keby každý podnikal"
  ale práve ten ideál, že každý robí to, čo vie. Teda podnikateľ vytvára pracovné miesta a proletár na nich produkuje...
  publikované: 28.10.2008 08:45 | autor: cokomilka (e-mail, web, autorizovaný)
 7. Ja by som zrusil podnikanie i zamestnanie...
  ...podnikatel je zlodej, ktory si berie najvacsi diel zisku zo spolocneho snazenia, zamestnenec je zasa otrok, ktory sa musi 8 hodin hrbit nad svojim pracovnym nastrojom.
  publikované: 28.10.2008 08:57 | autor: sestko (e-mail, web, neautorizovaný)
 8. cokomilka - pár technických poznámok
  Myslím, že slovo proletár používaš nesprávne. Pod týmto slovom sa rozumie človek, ktorý okrem svojej pracovnej sily nič nevlastní. Ešte dnes je veľa proletárov v Latinskej amerike, v Ázii, v Afrike, ale aj v USA. U nás sú iste tiež, ale myslím, že ich nie je rozhodujúci počet. Zato je niečo ako nižšia stredná vrstva, teda ľudia, ktorí sa živia ako námezdní pracujúci, ale majú autá, nižší štandard vybnavenia bytov, či dokonca domov, majú často aj úspory.

  No a druhá poznámka. Myslím že sa nestali obeťou štátnej regulácie, ale štátnej deregulácie. Skrátka štát prestal držať nad vodou podniky, ktoré ich desaťročia živili a oni teraz hľadajú otecka, ktorý to vráti späť.
  publikované: 28.10.2008 09:01 | autor: daimonion (e-mail, web, autorizovaný)
 9. sestko - ono sa to dá povedať aj inak :)
  Podnikateľ riskuje svoje penieze a investuje ich do podnikania, pričom dá obživu pasívne čakajúcim zamestnancom, ktorí nič neriskujú.
  publikované: 28.10.2008 09:13 | autor: daimonion (e-mail, web, autorizovaný)
 10. DvC, súhlasím s obidvoma tvojimi námietkami.
  V mojej mysli sa proletári prekrývajú s tými, ktorí nevlastnia výrobné prostriedky . Inak, aj proletári v antickom Ríme vlastnilli obvykle okrem svojich proles i strechu nad hlavou a nejakého osla či koňa...no nemali bane na striebro, polia, tak neviem.
  publikované: 28.10.2008 09:51 | autor: cokomilka (e-mail, web, autorizovaný)
 11. cokomilka - on sa ten pojem dosť spolitizoval
  ako mnoho iných pojmov. Preto, aby sa to sociologicky rozlíšilo, sa dnes slovo proletár nepoužíva. Napokomn industriálne éra v 20. storočí viac rozvrstvila obyvateľstvo. Voľakedy som v nejakej sociologickej učebnici čítal vrstvenie na elitu, vyššiu strednú vrstvu, nižšiu strenú vrstvu a nízku vrstvu, ktorá pozostáva z toho, čo sa voľakedy nazývalo lumpenproletariát.
  Ja lenm že dnes sa už proletár nepoužíva, kvôli spolitizovaniu pojmu. Vyvoláva to nedorozumenia. Ja som rozumel, čo si tým myslela.
  publikované: 28.10.2008 10:05 | autor: daimonion (e-mail, web, autorizovaný)
Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014