Daimonion vonCave

Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Dôležitý faktor islamizácie Európy

Ponúkam k nahliadnutiu video, ktoré na základe dmografických zákonitostí a faktov ukazuje, ako sa podarí spohodlnelým a nemotivovaným európanom to, čo sa nepodarilo stáročiam bojov Maurov a Osmanov.

Z memetického hľadiska sa dá situácia popísať takto:
Je tu konkurenčný zápas o rovnaké zdroje dvoch memplexov: západného a islámskeho.
 Západný je založený na individualizme, hedonizme a neochote obetovať sa pre vlastné memplexy (teda mémy, ktoré podporujú individualizmus sú v prevahe). Preto zákonite klesá natalita a počet hláv, do ktorých sa dá replikovať.
Islámsky memplex je založený na podriadení sa autorite a na demografickej expanzii. Preto má šancu sa šíriť do viac hláv.
Ak súťažia o tie isté zdroje, tak je jasné, ktorý má väčšiu šancu uspieť.

Globalizácia | stály odkaz

Komentáre

 1. veľmi zjednodušený pohľad na problém.
  .
  publikované: | autor: bookzin (e-mail, web, autorizovaný)
 2. dodatok: Treba zhodnotiť fakt, že koľko potomkov prežije aj aktívny
  stredný vek, to súvisí s islamskou schopnosťou sociálne sa chovať-teda mať sociálnu sieť a zdravotníctvo, taktiež treba zohľadniť kvalitu populácie-vzdelanie a kriminalitu, ďalej podmienky na zaradenie sa do štátnych štruktúr. Ak toto uvážime, ten rozdiel v prospech islamu v EU nie je taký hrozivý... i keď stále je.
  publikované: | autor: bookzin (e-mail, web, autorizovaný)
 3. Uvedená pre západný memplex pesimistická vízia
  implicitne vychádza z predpokladu, že islamská ochota podriaďovať sa autorite a vysoká natalita pretrvajú.
  A čo ak západný individualizmus a hedonizmus túto islamskú konkurenčnú výhoru rozloží?
  Predpokladám, že aj v islamskom svete sa časom naštartuje sekularizácia, presadí sa v ňom individualizmus a hedonizmus, klesne natalita, demgrafická expanzia sa zastaví a pomer síl v súboji oboch memplexov sa významne zmení.
  publikované: | autor: Racan (e-mail, web, autorizovaný)
 4. Nezavazi v prospech krestanskej kultury...
  ...ze vyrastla v miernych az severnych pasmach, kde su aj zimne obdobia a na svoju obzivu sa musi viac pracovat ako niekde v teplych pasmach a teda,ze europania su pracovitejsi? Mam taky predsudok na moslimov/volakde som to cital, ze sa im nechce velmi pracovat, vraj aj na zapade prevadzkuju najradsej svoje kebab bufety a inak velmi nic.
  publikované: | autor: sestko (e-mail, web, neautorizovaný)
 5. stačí ešte jedna slušná kríza
  nadbytok zbraní na skladoch a potreba sklady vyprázdniť, z dôvodu
  nutnosti oživenia akéhokoľvek blahobytu, aby sa blahobytní mali blahobytne
  a oživenie akéhokoľvek priemyslu je u toho vždy prínosom

  jedna dobre načasovaná pandémia čohokoľvek na správnom mieste
  jedna neúroda uprostred husto obývanej masy a hladomor

  či
  stačí keĎ rupne nejakému tortlovi v bedni
  a pošle zopár cvičných atomoviek

  a všetko je zrazu úplne inak ...
  publikované: | autor: Petula (e-mail, web, autorizovaný)
 6. a ešte sa mi nepáči názov
  čo ty vieš, čo nepríde z ktorejkolve strany pod nátlakom okolnostií nejaký nový mesiáš, spasiteľ, múdrotvorca a nebude celý svet pod svetlom nového učenia napríklad pantaklonoistický?

  Apropo, civilizácie vznikali, kvitli, vädli, zanikali, v dejinách nás to nezaráža, len až sa to týka našich zadkov, sme z toho celí preč ...
  publikované: | autor: Petula (e-mail, web, autorizovaný)
 7. možno je to predsudok, ale mám pocit, že
  nežnejšie pohlavie, ktoré sa svojou existenciou podieľa na islamizácii nie je natoľko emancipované, aby sekularizácia prebehla tak rýchlo ako pri kresťanskom obyvateľstve...
  publikované: | autor: dionea (e-mail, web, autorizovaný)
 8. toto video som videl už dávnejšie
  "call for action..." what action?
  ad na základe demografických zákonitostí a faktov - je až smiešne koľkokrát sa v ňom opakujú čísla 1/5, 25% a 50%.
  po druhé, porovnávať populáciu národných kultúr s náboženstvom mi nepríde ako zrovna šťastná štatistika.
  demografický vývoj síce vykazuje pokles natality a nedáva do budúcna veľmi priaznivé vyhliadky ( najmä teda z pomeru ekonomicky aktívneho obyvateľstva k starším spoluobčanom a následnej schopnosti vlád zabezpečiť zodpovedný dôchodok) no to ešte nedáva dôvod k zatracovaniu moslimov ako takých.
  publikované: | autor: em (e-mail, web, neautorizovaný)
 9. sestko,
  krestanska kultura vyrastla v tychto pasmach?! ..
  publikované: | autor: jajaj (e-mail, web, neautorizovaný)
 10. Hej, zda sa krestastvu dari dalej...
  publikované: | autor: sestko (e-mail, web, neautorizovaný)
 11. Zaujímavé prognostikovanie, rád som sa oboznámil, skutočne.
  Na postulátu autora príspevku, podloženého jedným videom, ktoré som nevydržal ani dosledovať, preto ani neviem na základe akých vykonaných, serióznych výskumoch bolo spracované, stavať prognosticky celkom jasne vyprofilovaný postoj ku vývoju vecí budúcich, zdá sa mi ponekud jednostranné.
  Stavať do súvisu príslušnosť ku náboženskému vyznaniu podľa počtu , vyvodzovať nutnú interakciu medzi vyznávačmi, veriacimi , z rozdielnosti prístupu a náhľadu na seba uplatnenie v osobnom živote, zvoliť jednoznačne konfliktnú tendenciu, príde mi celkom zavádzajúce. Islam je v podstate príjemný, nekonfliktný prístup v nazeraní spolužitia ľudí. Kresťanstvo je o máličko konfliktnejší, aj keď vyhlasuje "Nezabiješ!". O tom po tom. Sú ďaleko početnejšie masy veriacich v inú filozofiu ako je Viera v Boha Trojjediného a Alláha.
  Prakticky všetky náboženstvá transparentne deklarujú úctu k životu a právo na život, ktorý im bol niekým daný.
  Problémom bývali,sú a budú fanatickí uctievatelia, ktorí chcú vymýtiť slobodu vierovyznania. Padni, komu padni!
  A fanatizmus je príčinou terorizmu voči ostatným " neveriacim ".
  Takže obavy " západnej civilizácie" (úvodzovky preto, že netuším, čo je to spomínaná západná civilizácia, chýba mi zadefinovanie pojmu, no to nie je chyba autora príspevku, možno určite som nedával v škole pozor, alebo ma niečo znesústredilo, prípadne upresnenie od čoho na západ) pred islamom, skôr majú dôvod v presadzovaní záujmov inými, teroristickými spôsobmi ovplyvňovania verejnej mienky a spôsobmi vedenia psychologickej vojny. Mimochodom velice preferovaného spôsobu ako naplniť akékoľvek cieľe, stanovené vodcami.
  Aj tu, na blogu, registrujem prívržencov jedine správnej cesty a ovplyvňovania myslenia na dosiahnutie "jednoty ducha" s niečim, vo veci niečoho, ktorí masírujú vedomie aj podvedomie čitateľa.
  A to sa mi nepáči!To už tu bolo a zomreli miliardy ľudských bytostí v mene dobudovania kadejakých Ríš, od výmyslu sveta. Žiadna netrvala ani tisíc rokov.
  publikované: | autor: Mito (e-mail, web, autorizovaný)
 12. Miťo má pravdu...
  ...navyše všetci sme už neveriaci, aj muslimovia. Taká situácia, že nevzdelaní, nekultúrni barbari zničili vzdelanú, kultúrnu Rímsku ríšu sa už nemôže opakovať. Všetci sa už vzdelávame - aj kresťania , aj moslimovia aj budhisti. Navyše všetci sme podľa mňa neveriaci. Čítal som nedávno knihu "Skutočný zen pre skutočný život" a v nej sa učitelia budhizmu z východu sťažovali, že budhizmus na východe už nie je to pravé, že zostalo už len pri rituáloch a že vidia pravý a živý rásť skôr tu na Slovensku.
  publikované: | autor: sestko (e-mail, web, autorizovaný)
 13. Konecne
  koment a usudok , taky chlapsky, platny...uz som stracala nadej..diky Mito ;))
  publikované: | autor: jajaj (e-mail, web, neautorizovaný)
 14. Nuž hej, husiti
  mali (nielen) vo veciach viery vždy jasnejšie než ostatný pospolitý ľud.
  publikované: | autor: Racan (e-mail, web, autorizovaný)
 15. Možno je chyba v iracionalite kresťanstva...
  ...,ktorá spôsobila, že je v európe tak veľa neveriacich, zatiaľčo v islamských krajinách je veriacich pravdepodobne viac. V tom prípade je možno dobre, že sa jedného iracionálneho náboženstva európa časom zbaví. Čo mňa len osobne mrzí je to, že s tým môže prísť o časť svojho voľnomyšlienkárstva.
  publikované: | autor: sestko (e-mail, web, neautorizovaný)
 16. šestko, verím, že tak ako sa v lone kresťanstva zrodilo voľnomyšlienkárstvo
  tak sú jeho zárodky aj v islamskom svete, a ak aj nie sú, že v priamom súboji s islámskym memplexom sa voľnomyšlienkárstvu bude dariť tak dobre, ako sa mu darí v súboji s kresťanským memplexom.
  publikované: | autor: Racan (e-mail, web, autorizovaný)
 17. Nechajme na každom, v čo chce veriť a čo vyznávať,
  v mene čoho trebárs položí i život, moc prosím!!
  Rozoznávajme, ku príkladu, podľa správania sa k ostatným. Neni sú iba dobrí a zlí ľudia. Sú aj apatickí. A to je tiež fenomén, ktorý je predmetom aj horeuvedeného príspevku. Pokiaľ som dobre pochopil. A celkom správne označený ako hlavná podmienka narastania vplyvu niekoho. Niekedy sa označujú za neutrálnych. A tí vlastne umožňujú vyhrať agresorovi inak vopred prehranú vojnu, či bitku. Docieliť, aby sa ostatní správali apaticky je pre agresora moc fajn. Že mi s tým aj tak nič nespravíme, my nie sme tí, čo sa zapoja, nehovoríme ani tak, ani onak,budeme sa držať bokom. Veď to je paráda, predsa! A môžme sa začať rozťahovať! Zajasá agresor.
  publikované: | autor: Mito (e-mail, web, autorizovaný)
 18. Miťo, podmienkou narastania vplyvu niekoho
  sú nielen apatickí/neutrálni, ale aj naivní/neiformovaní/zmanipulovaní.

  Vravíš, že „Islam je v podstate príjemný, nekonfliktný prístup v nazeraní spolužitia ľudí. Kresťanstvo je o máličko konfliktnejší... Problémom bývali,sú a budú fanatickí uctievatelia, ktorí chcú vymýtiť slobodu vierovyznania. ... A fanatizmus je príčinou terorizmu voči ostatným ‘neveriacim‘.“

  Obavy „západnej civilizácie“ pred islamom sa mi zdajú byť vcelku oprávnené. Sotva sa západný individualizmus a sekularizmus ako-tak presadil proti kresťanskému memplexu (ten to ešte zďaleka nevzdal), už mu na slobodu (nielen) vierovyznania siaha ďalší náboženský memplex. Z histórie sa dá odvodiť predpoklad, že príde (možno už prišla) doba, kedy budú o vzťahu k inovercom a neveriacim v rámci inak príjemného, nekonfliktného islamu rozhodovať nie jeho umiernení, ale práve fanatickí uctievači. A tohoto by sa mal báť každý človek, ktorý si čo len trochu váži (svoju) slobodu.

  Lepšie je sa báť než sa zľaknúť.
  publikované: | autor: Racan (e-mail, web, autorizovaný)
 19. Zatávam názor, že každý extrémizmus je svojim spôsobom nebezpečný.
  Nebudem rozoberať či je lepšie sa zľaknúť, ako sa permanentne báť.
  Zľaknúť sa je, podľa mňa, celkom normálna reakcia. No bojíme sa často iba preto, že nepoznáme príčiny, zdroje, skrátka čo to bolo, no.
  A pretože poznáme zdroje aj spôsoby terorizmu, aj jeho cieľe, je potrebné nie sa báť, ale tvrde proti nemu bojovať všetkými dostupnými prostriedkami, a nepripustiť aby sa stal účinným iba preto, že sme civilizovaní a slušní ľudia. Veď to chce každý vodca extrémistov, aby sme sa začali báť, nie?
  Inak plne súhlasím!
  publikované: | autor: Mito (e-mail, web, autorizovaný)
 20. Poznámka k terorizmu.
  Lepšie ako s terorizmom bojovať je mu predchádzať. V mnohých prípadoch je terorizmus dôsledkom neriešenia vážnych problémov politickými prostriedkami (Íri vs Angličania, Baskovia vs Španieli, Američania vs islámski radikáli).

  Terorizmus môže mať rôzne príčiny, no sa mi zdá, že často je zbraňou tých, ktorí boli zahnaní do kúta.
  publikované: | autor: Racan (e-mail, web, autorizovaný)
 21. Nedá sa nesúhlasiť, Racane,
  principiálne určite!!
  No, keď už tu je , nepredídeš mu, už ho treba eliminovať , brániť a chrániť ohrozené, terorizovaných.
  V zásade zastávam názor, že keď už niekto z násilia spraví nástroj na dosiahnutie svojich cieľov, musí rátať s tým, že sa niekto násilím bude aj brániť. Ať už stojí v kúte, alebo uprostred tanečného parketu.
  Pekný, ničím nerušený večer, želám !
  publikované: | autor: Mito (e-mail, web, autorizovaný)
 22. A možno je kresťanská kultúra už unavená zo seba
  ...ako dedo, ktorý nudí aj samého seba pritom ako rozpráva čosi veľmi zaujímavé. Toľko je v nej už povedané a premyslené, že každého demotivuje niečo hovoriť či premyslieť. Dedo už možno túži po smrti.
  publikované: | autor: sestko (e-mail, web, neautorizovaný)
 23. Sestko, a víš, Ty, že je to možný?
  Četl jsem, kdysi, takovou skifárnu. Někde na orbitě, ve skratu a utajeni, asi ve skrytu Měsíce, v kontajnéru , nesmrtelných dvanáct dědků, snažilo se velice.
  Z té své nesmrtelnosti začali být unaveni velice. A začali závidět humanoidům dočasný, krásný pohled na východ Slunce.
  Stále byli za Bohy, ale v nekonečném rozjímání nad zkouškami lidstva počali je " brnět" nohy. Jen seděli, soudili a trestali a odměňovali, poslouchali stížnosti a přání. Ten a ten se vyspal s mojí paní, tomu dopřej, toho strestej, pesvěť, anebo posviť! Modlili se, převelice.
  Toho času se shodli na tom, že , zde pomůže jenom atom.
  A na místo Potopy, vymysleli, něco, co je všechny potopí!
  Dopřejte jim konopí.
  A že umřem s nimi? V atomové, či drogové výhni? A co na tom? Neposloucháš slova naše, tomu zdaleka se vyhni!
  Konečně bude Zem sama sobě tchýní:-)))
  Ahoj!
  P.S. Blbej konec, ale možnej, né?
  publikované: | autor: Mito (e-mail, web, autorizovaný)
 24. mozny,
  jj..je to mozny, kdyz ...
  ...hromadite zlato, stribro a statky. Pijete a jite za dva. Zdobite sve hroby, ze statku uloupeneho vzdavate bohum pocty, smilnite s vlastnimi matkami a dcerami, vnasite svar mezi krale a lidi, neuspokojujei vas misto na zemi ale hledate a kupujete si obydli i na nebi!
  Pokorujete lidi a narody. Vas chtic vypil vsechnu vodu Nilu, zlatonosne reky v americe jste zanechali chude a bez barvy, podmanili jste si Europu, Asii a Afriku a zahubili a zahubujete i slunecni svetlo, protoze se zbrani hledate konec jeho drahy!
  Vase prezvykajici tvare prinaseji hlad, bidu, utrpeni kam jen prijdete!
  publikované: | autor: jajaj (e-mail, web, neautorizovaný)
 25. .
  Moc hezký článek =).
  publikované: | autor: Bird (e-mail, web, neautorizovaný)
 26. otazka
  V inom clanku venovanom kominizmu autor pise, ze nie sme schopni (kognitivne vybaveni) identifikovat sa so skupinou viac ako 200 ludi - uprednostnit zaujem velkej skupiny anonymnych ludi pred vlastnym. islamski samovrazedni atentatnici to zjavne dokazu. preco?
  publikované: | autor: juraj (e-mail, web, neautorizovaný)
Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014